Search

دادبان

دادبان، مرکز مشاوره و آموزشی حقوقی ویژه کنشگران و شهروندان، مجموعه‌ای متشکل از حقوق‌دانان و کنشگران مدافع حقوق بشر است که در زمینه ارائه مشاوره حقوقی به کنشگران مدافع حقوق بشر و شهروندان معترض فعالیت می‌کنند.

علاوه بر مشاوره، دادبان در جهت آگاهی‌بخشی حقوقی برای شهروندان و کنشگران محتوای آموزشی تولید می‌کند. با این باور که آگاهی از نکات حقوقی و قانونی، می‌تواند برای آنان در برابر رفتارهای غیرقانونی در روندهای قضائی، کمک‌کننده باشد.

تمامی خدمات دادبان – از جمله مشاوره و راهنمایی حقوقی و اطلاع‌رسانی درباره زندانیان و بازداشت‌شدگان – کاملا رایگان بوده و بهره‌مندی از این خدمات برای شهروندان هیچ هزینه‌ای در بر نخواهد داشت. دادبان صرفا یک پایگاه حقوقی و آموزشی است و به هیچ تشکل سیاسی وابسته نیست و از هیچ خط فکر سیاسی پیروی نمی‌کند.‌

همچنین هیچ گونه مشارکتی در ارائه خدمات حمایتی مالی به قربانیان نقض حقوق بشر ندارد. دسترسی به دادبان تنها راه‌های اصلی ارتباطی با دادبان از طریق وبسایت، صفحات آن در شبکه‌های اجتماعی، کانال تلگرامی دادبان و همچنین شماره واتس‌اپ آن است. دادبان در برابر عملکرد دیگر شبکه‌ها، کانال‌ها و افراد غیررسمی هیچ مسئولیتی ندارد. ما در کنار شما و صدای شما هستیم!

دادبان همواره به تعهد خود مبنی بر ارائه مشاوره حقوقی رایگان و خدمات حقوق بشری مرتبط با آن پایبند است و آماده ارائه خدمات این‌چنینی به قربانیان نقض حقوق بشر خواهد بود.